لطفا محافظ صفحه نمایش تلویزیون نخرید!!!

اگر در خانه تان اثری از رفت و آمد دیگران نیست.

اگر کودکی ندارید که بازیگوشی می کند. 

اگر خودتان یا همسرتان در شرایط نامساعد مثل مشاجره و یا در لحظات هیجان انگیز مانند تماشای مسابقه فوتبال عادت به پرتاب اشیا ندارید. 

اما اگر یکی از این موارد شامل حال شما می شود لطفا به ادامه مطلب توجه بفرمایید:

 همواره خرید یک تلویزیون با کیفیت و جدید و بزرگ امری جذاب است. تصاویر  زیبا با رنگ هایی خیره کننده، مسحور کننده است و لذت بخش. گاهی ساعت ها  وقتمان پای همین تصاویر می گذرد. این ایده آل ترین شرایط برای تمدد اعصاب  در خلال یک روز خسته کننده و یا شب هنگام بعد از یک روز کاری طولانی است.  اما اوضاع همیشه اینگونه نیست. مهمان ها و بچه هایشان, دوستان پرانرژی و یا  بچه های خودمان و گاهی اتفاقی از جانب خودمان می توانند به این جعبه جادو و  یا بهتر است بگوییم صفحه جادو آسیب برسانند. می دانیم که داشتن اطلاعات در  هر موردی خوب است اما این اطلاعات می توانند گاهی باعث استرس  شوند. اطلاعاتی نظیر:

گرانترینصفحه نمایش و یا پنل تلویزیون گرانترین  بخش تلویزیون است طوری که تقریبا 90 درصد مبلغی که بابت یک تلویزیون نو  پرداخت می شود مربوط به صفحه نمایش آن است.

حساس تریناتفاقا حساس ترین نقطه تلویزیون در برابر ضربه, صفحه نمایش تلویزیون است. این نوعی نقطه ضعف محسوب می شود.

غیر قابل بازگشتپنل تلویزیون قابل تعمیر نیست.

غیرقابل پیگیریگارانتی هایی که شرکت های واردکننده و یا تولید کننده ی تلویزیون می دهند هیچکدام شامل پنل تلویزیون نمی شوند.

گسترش بی وقفهگاهی ضربه ناشی از اشیا کوچک باعث به  وجود آمدن یک نقطه سیاه در پنل می شود و این نقطه آرام آرام گسترش پیدا می  کند و صفحه را می پوشاند. اما بسته به تکنولوژی ساخت صفحه نمایش این اتفاق  کند یا با سرعت بیشتری انجام می پذیرد.
 این اطلاعات ممکن است خواب را از چشمان ما بگیرد. قیمت سرسام آور و روزافزون این تکنولوژی وسوسه برانگیز خود مزید بر علت است. بنده شخصا با یکی از مدیران ارشد وارد کننده انحصاری یکی از بزرگترین تولید کنندگان تلویزیون در دنیا صحبت کردم و این مسایل را گوشزد کردم و ایشان تلویحا گفتند که برای تولیدکنندگان نیز این امر باعث سودآوری بیشتر می شود و چندان بدشان نمی آید.

چه باید کرد؟
آیا می توان با این استرس کنار آمد و بی خیال باشیم؟ اگر متمول باشیم شاید پاسخ مثبت باشد. حتی در این صورت نیز باز هم نگرانیم. آیا می توان بچه ها را محدود کرد؟ زندگی آپارتمانی به اندازه کافی بچه ها را محدود کرده است. افزودن یک محدودیت تازه خیلی ناراحت کننده به نظر می رسد.حتی اگر با بچه هایمان کنار بیاییم با میهمان ها و بچه هایشان چه کنیم؟
در میان انبوه راهکارها دو راهکار اصولی ما این است: اول تهیه محافظ صفحه تلویزیون. دوم تهیه براکت و آویختن تلویزیون به دیوار. هر کدام از این راهکارها نقاط قوت و ضعفی دارند که در آینده به طور مفصل راجع به آنها توضیح داده می شود.