بهترین مارک یا برند محافظ صفحه تلویزیون چیست؟ این سوالی  است که همواره  پرسیده می شود. در میان انواع برند های محافظ صفحه تلویزیون  کدام بهتر  است؟ و به عبارتی دیگر کدام محافظ کارایی بهتری دارد؟ در ابتدا  باید گفته  شود که سه مطلب را در شناسایی بهترین محافظ صفحه تلویزیون باید  مد نظر  داشت مهمترین مطلب نوع ورق است و در مرحله بعد برند ورق و در مرحله  سوم  طریقه ساختن محافظ. یکی از اصلی ترین ملاک ها و معیارها  در  قیمت  تمام شده ی یک محافظ، نوع ورق محافظ صفحه تلویزیون می باشد. بهترین  جنس  برای تولید محافظ صفحه پلی متیل متاکریلات یا pmma  است.

استفاده از دیگر ورق ها در تولید محافظ صفحه تلویزیون  مانند پلی کربنات و یا مشتقات متیل اکریلات که در ایران به نام کریستال  شناخته می‌شود نیز به هیچ وجه توصیه نمی شود. عبور دهی نور در پلی کربنات  88 درصد است در حالی که در pmma  عبوردهی به 92.5 درصد می رسد که حتی از  بهترین شیشه نیز شفاف تر است. کریستال هم که زرد می شود و درصد آتش گیری  بالا با دودی بدبو و سمی دارد نیز به هیچ عنوان توصیه نمی شود. متاسفانه  در استان‌های جنوبی کشور مثل کرمان و خوزستان و سیستان و بلوچستان به کرات  دیده شده است که از کریستال به جای pmma  استفاده می کنند.

*کدام محافظ؟

در تولید محافظ صفحه تلویزیون روش های خم کردن تاج محافظ و  همین طور نوع طراحی خاص محافظ صفحه تلویزیون طوری که تهویه گرمایی لحاظ  شده باشد و برش های تمیز و بدون زاویه همه در زیبایی و کارآیی محافظ تاثیر  بسزایی دارد. اگر خم کردن تاج محافظ به درستی صورت نگیرد و یا به اصطلاح در  کارگاه های زیر پله ای ساخته شود محافظ صفحه دارای انحنا می شود و به  اصطلاح شکم می دهد و از کیفیت کار کاسته خواهد شد. در هنگام خرید یک محافظ  می توان به زاویه ۹۰ درجه تاج محافظ، قطر پدها یا فوم هایی که در کنار  محافظ چسبیده می شود و همینطور قطر ورق محافظ صفحه تلویزیون و برند روی  کاور محافظ صفحه تلویزیون دقت کرد و انتخاب درستی داشت.