در انتخاب بهترین ضخامت محافظ صفحه تلویزیون در ابتدای امر  می بایست به نوع ورق توجه نمود که بهترین آن همانطور که در مقاله های قبل  اشاره شده است از تکنیک کست و از متریال درجه یک و بدون ناخالصی متیل  متاکریلات است. محافظ صفحه تلویزیون غالبا در سه ضخامت 2 میلیمتر و 2.5  میلیمتر و 2.8 میلیمتر تولید می شود. تبلیغ در مورد ضخامت های بیشتر مانند 3  میلیمتر و بالاتر یک بلوف تبلیغاتی است. متاسفانه در حوزه کاری ما بسیار  دیده شده است که فروشندگان ضخامت 2.5 میلیمتر را به جای 2.8 میلیمتر عرضه  می کنند تا پول بیشتری به جیب بزنند. شناسایی ضخامت درست با خط کش امکان  پذیر نیست و نیاز به کولیس دارد و مسلما همه کولیس  ندارند.  قویا به همه توصیه می شود که تنها از ضخامت 2.8 استفاده کنند. اما به خاطر  گران بودن محافظ تلویزیون، جانبیتو از لحاظ ضربه گیری محافظ صفحه تلویزیون،  ضخامت های مختلف را تست کرده است که نتایج آن را برای انتخاب صحیح تر خدمت  شما ارایه می دهد. این نتایج از طریق دستگاه تست ضربه آیزود چارپی بدست  آمده است و برای محاسبه، نسبت سطح مقطع محافظ صفحه و میزان تو رفتگی بر اثر  ضربه ی آونگ لحاظ می شود:

  • برای تلویزیون های تا 32 اینچ، محافظ صفحه 2 میلیمتر تقریبا می تواند در برابر انواع ضربه های معمول در خانه از خود  مقاومت نشان دهد و صفحه تلویزیون را از صدمات ناشی از ضربات ناگهانی حفظ  کند.
  • برای تلویزیون هایی با سایزهای 32+ تا 43 اینچ، محافظ صفحه با قطر  حداقل 2.5 میلیمتر می تواند تلویزیون شما را از انواع ضربه های مختلف حفظ  کند.
  • برای تلویزیون هایی با سایز 43+ اینچ تا 50 اینچ محافظ صفحه  با ضخامت 2.8 به خوبی از عهده ی وظایف خود برمی آید و انواع و اقسام ضربات  معمول را دفع می کند.
  • برای تلویزیون های 50+ تا 75 اینچ با یک جهش ناگهانی در ضخامت، به ضخامت 3.5 میلیمتری می رسیم.

به علت گران بودن متریال PMMA با توجه به متوسط درآمد در کشور عزیزمان نمی توان توقع فروش محافظ صفحه نمایش با ضخامت بیش از 2.8 میل را داشت. جانبیتو سه قطر را تولید می کند اما باز هم به هموطنان عزیزمان توصیه می کنیم که تنها از ضخامت 2.8 میل استفاده نمایید.

ویدیوی زیر را هم ببینید😃