توجه داشته باشید که مطالب این مقاله صرفا و تنها در مورد محافظ صفحه استاندارد و باکیفیت صادق است:

هر چیزی در دنیا نقاط قوت و ضعفی دارد. کسانی که قصد دارند  محصولاتشان را  به فروش برسانند سعی می کنند تنها از نقاط قوت بگویند و آن  را به اصطلاح بولد کنند. ما در اینجا سعی داریم با نگاهی کارشناسانه و بی طرفانه محاسن و معایب محافظ صفحه تلویزیون را مورد بررسی قرار دهیم.

نقاط قوت محافظ صفحه تلویزیون

1- جلوگیری از آسیب دیدن پنل یا صفحه نمایش تلویزیون پنل تلویزیون همانطور که در مقاله قبل -چرا محافظ صفحه تلویزیون- گفته شد مهمترین و ضعیف ترین بخش تلویزیون است. بنابراین منطقی است که  بخواهیم تلویزیون خود را در برابر تهدیدات بالقوه ایمن کنیم.      

2- عدم کاهش کیفیت تصویر

مسلما یکی از علت های خرید تلویزیون های  جدید کیفیت تصویر بالای آنهاست. با خرید یک محافظ صفحه خوب می توانیم از  کیفیت بالای تصاویر لذت ببریم و نگران از دست دادن حتی یک پیکسل از تصاویر  نباشیم.     

3- نامرئی بودن محافظ  

 یک محافظ صفحه خوب علاوه بر اینکه وظیفه  اصلی خود را انجام می دهد سعی می کند که خود را نامرئی کند و از دیده شدن  پنهان بماند چرا که زیبایی تلویزیون یکی از اصلی ترین علت های خرید  تلویزیون است و اگر قرار باشد با نصب محافظ صفحه، زیبایی ظاهری تلویزیون از  بین برود بهتر است روش دیگری برای محافظت از تلویزیون انتخاب شود.        

4- عدم تغییر رنگ تصاویر

 محافظ صفحه ای که از متریال گرید A  ساخته شده باشد در رنگ ها کوچکترین دخالتی از خود نشان نمی دهد و شما می  توانید با خیالی آسوده از تصاویر و رنگهای اورجینال لذت ببرید. 

نقاط ضعف محافظ صفحه تلویزیون

1- خش پذیری

جنس محافظ های صفحه واقعی از پلیمر متیل متا آکریلات است و نسبت به خط و  خش مقاومت بالایی از خود نشان نمی دهد- بسیاری از سودجویان به جای استفاده  از این پلیمر از پلیمرهای بازیافت شده و فرمول شکسته استفاده می کنند که  باعث زرد شدگی و کدر شدگی محافظ می گردد- البته مسلما همه دوست دارند به  جای اینکه تلویزیونشان خط و خش بردارد این اتفاق برای محافظشان بیافتد.   

2- جذب گرد و خاک معلق در هوا  

پلی متیل متا آکریلات بعد از جدا شدن  کاور دارای الکتریسیته ساکن می شود و جاذب گرد و خاک؛ که به مرور زمان این  حالت کم و کمتر می شود.  

3- رفلکتیو بودن    

محافظ های صفحه تا حدودی نورهای محیطی  را منعکس می کنند و این یکی از معایب آن هاست که با جابجایی تلویزیون یا  منابع نوری می توان رفلکس را کنترل کرد. 

این معایب و محاسن در یک نتیجه گیری منصفانه می تواند  مورد بررسی دقیق خریدار قرار بگیرد. حال خود اوست که می بایست به عنوان یگانه مرجع تصمیم گیری این موارد را بررسی کند و بهترین انتخاب را انجام دهد.