درباره ارسال ابعاد بیشتر بدانیم

همانطور که می دانید صفحه نمایش تلویزیون  با اینچ اندازه گیری می شود و جالب است بدانید که ملاک اندازه گیری طول یا  عرض تلویزیون نیست بلکه قطر صفحه نمایش اندازه گیری می شود. به عنوان مثال  یک تلویزیون 49 اینچ در حقیقت قطر 49 اینچی دارد. این مطلب را شاید بسیاری  از فروشندگان عزیز نیز ندانند. 

یک تلویزیون 49 اینچی با نسبت تصویر 16 به 9 در تمام دنیا و در تمام شرکت ها دارای ابعاد یکسانی است. اما آنچه که باعث می شود سایز محافظ گاهی برای تلویزیون کوچک یا بزرگ شود و خریدار را ناراضی کند ابعاد قاب یا فریم تلویزیون است. 

خریداران عزیزی که مایلند محافظ صفحه کاملا فیت تلویزیون باشد و صد البته تلویزیونشان زیباتر و شیک تر به نظر برسد می بایست ابعاد تلویزیون خود را به دقت اندازه گیری کرده و در اختیار جانبیتو قرار دهند تا محافظ صفحه با همان قیمت به صورت اینچی برایشان تهیه شود.

برای اندازه گیری تلویزیون لطفا نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

برای   اندازه گیری طول تلویزیون از حاشیه ی بیرونی قاب(سمت چپ یا راست  تلویزیون)  تا حاشیه ی بیرونی طرف دیگر قاب تلویزیون را اندازه بگیرید.

برای   اندازه گیری ارتفاع تلویزیون هم از حاشیه ی بیرونی قاب (بالای تلویزیون)   تا حاشیه ی بیرونی قاب(پایین تلویزیون) را اندازه بگیرید.

اندازه گیری تلویزیون های منحنی: متر را داخل قوس تلویزیون بخوابانید و اندازه بگیرید.

نکته 1: مارک تلویزیون در بعضی برندها پایین تر از قاب تلویزیون قرار دارد. در اندازه گیری نباید این مساله لحاظ شود.

نکته   2: در بعضی از مدل های تلویزیون مثل 6960 یا 6965 سامسونگ برند تلویزیون   از تلویزیون بیرون زده است که می بایست حتما این مساله بیان شود و یا  تصویر  تلویزیون ارسال گردد.


نکته 4: تلویزیون های دوربین دار نیز در طراحی محافظ صفحه می بایست اطلاع داده شود تا محافظ مانع از کارکرد دوربین نشود.

اگر ابهام و مساله ای غیر از این ها برای شما پیش آمد باعث خوشحالی ماست صدای شما را بشنویم.